Címlap Sport Elszabadultak...

Elszabadultak az indulatok, háromszor villant a piros lap az NB II-es baranyai rangadón

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A játék nem kápráztatta el a szurkolókat a PMFC és a Szentlőrinc összecsapásán, de a második félidőben senkinek sem maradt alapjáraton a pulzusa: paprikás lett a hangulat a pályán, három játékost is kiállított a bíró. A rangadót végül a házigazda pécsiek nyerték meg.

Valami nem változik manapság a PMFC-pályán. A nézőszám állandósult: mindig 3500-an vannak. Ennyien jöhetnek be. Lehet, hogy jöttek volna többen is, mert nagyon sokan voltak kíváncsiak a PMFC és a Szentlőrinc összecsapására az NB II-ben, bízva abban, hogy izgalmas, élvezetes, jó meccset hoz a baranyai derbi.

Nyugodtan kijelenthetjük, az első félidőben jócskán volt idő beszélgetni, anekdotázni, senkinek sem szökött az égbe a vérnyomása. Gólhelyzet alig-alig akadt, mert mindkét csapat jól akasztotta meg a másik akcióit – az első nagy lehetőségre közel fél órát kellett várni, de Fröhlich nem tudott előnyt szerezni a Szentlőrincnek. Nagyon úgy tűnt, hogy 0-0-val ér véget az első negyvenöt perc, főleg azért, mert a PMFC sok hibával futballozott, rengeteg volt a pontatlan passz, ám a 40. percben így is előnybe kerültek a piros-feketék, miután kaptak egy büntetőt, amit Grabant bevágott. Óriási volt az öröm a lelátón, mindenki érezte, hogy ez a találat sokat jelenthet.

A második félidőben sem változott a helyzet a gólszerzési lehetőségek terén, ziccerig egyik csapat sem tudott eljutni, láthatóan jól felkészültek egymásból a felek. Egy idő után aztán kezdtek elszabadulni az indulatok. Először a pécsiek játékosa, Grabant volt túl vehemens, egy percen belül kapott két sárgát, s mehetett zuhanyozni – közben valószínűleg megdöntötte a pécsi pályaelhagyás csúcsát, több mint egy perc kellett ahhoz, hogy lebandukoljon. A vendégek ezt követően igyekeztek kihasználni az emberelőnyt, ki is alakítottak néhány ígéretes szituációt, de a gól sehogy sem akart összejönni nekik. Az utolsó percekben pedig már nem volt esélyük a pontszerzésre, mert Lehoczky és Molnár is túlpörgött: mindketten piros lapot kaptak, így fordult a kocka. Ráadásul az első fault utáni szabadrúgásból Adamcsek megduplázta a PMFC előnyét, ezzel eldőlt minden.

PMFC–Szentlőrinc 2-0 (1-0)

Labdarúgó NB II., 7. forduló. Pécs, PMFC Stadion, 3500 néző. Vezette: Horváth Tibor. PMFC: Helesfay – Rácz, Króner, Preklet, Katona (Keresztes, a szünetben) – Futó – Sági, Grabant, Geiger (Gajág, 74.), Kónya D. – Tihanyi (Adamcsek, 62.). Vezetőedző: Vas László. Szentlőrinc: Slakta – Molnár, Havas, Dulló, Nagy B. – Hleba (Kovács D., 85.), Kapronczai, Vajda (Kondor, a szünetben) – Harsányi (Lehoczky, 78.), Sili, Fröhlich. Vezetőedző: Marián Sluka.

Gólszerzők: Grabant (40. – 11-esből), Adamcsek (90.).

Kiállítva: Grabant (63.), ill. Lehoczky (88.), Molnár (91.).

Az NB II. 7. fordulójának további eredményei: Vasas–DVSC 1-1, Soroksár–Csákvár 4-3, Gyirmót FC Győr–Szolnok 1-1, Dorog–Békéscsaba 0-2, DEAC–ETO FC Győr 3-2, Kaposvár–Szombathelyi Haladás 0-0, Ajka–Budaörs 1-5, Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Siófok 2-1, Nyíregyháza–Kazincbarcika 1-0.

A tabella állása: 1. DVSC 14 pont (12-3), 2. Szolnok 14 (8-6), 3. Gyirmót FC Győr 13, …9. PMFC 12, …14. Szentlőrinc 7.

Az NB III. Közép-csoportjának 7. fordulójában a HR-Rent Kozármisleny számára megtört a jég: hazai pályán is nyerni tudott Jelena Richárd csapata. A házigazdák a Szegedi VSE-t fogadták, s az első félidei 1-0-s vezetés után 3-1-re győztek.

A megyei I. osztály eredményei: PTE-PEAC–Kétújfalu 5-0, Lovászhetény–Komló 3-0, Bóly–Szentlőrinc II. 2-4, Boda–PVSK 0-4, Sellye–Villány 0-6.

A megyei II. osztály eredményei: Hosszúhetény–Lánycsók 2-0, PTE-PEAC II.–Palotabozsok 2-2, Véménd–Töttös 7-0, Beremend–Mozsgó 3-1.