Címlap Baleset Beszakadt a j...

Beszakadt a jég két tizenéves alatt tegnap délután egy szigetvári horgásztavon.

A bajbajutottak a parttól csaknem százötven méterre, egymástól megközelítőleg harminc méterre voltak, a jég vastagsága öt-hét centiméter lehetett. A mentéshez a szigetvári és a pécsi tűzoltókat, valamint a vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot riasztották. Az egység dugólétra, mentőkötelek és merevfalú hordágy segítségével kezdte meg a mentést. Az egyik tinédzser önerejéből mászott ki a partra, a másikat csónakról segítették ki a vízből. A mentőszolgálat munkatársai a két fiatalt kihűlés gyanújával kórházba szállították.

(Illusztráció: Baranya Speciális Mentők Egyesület)