Címlap Baleset Étterembe ind...

Étterembe indult vőlegényével, tragédia lett a vége

A baleset két éve nyáron történt. Az autót vezető nő a külső és belső forgalmi sávot elválasztó terelővonalnál megkezdte a balra kanyarodást, azonban

nem adott elsőbbséget a mögötte érkező motorosnak.

© Magyarország Ügyészsége

A motoros 80 km/h sebességgel ütközött a kocsinak. Ettől pedig az út melletti terültre esett, ahol olyan súlyosan megsérült, hogy már nem tudták megmenteni az életét.

© Magyarország Ügyészsége

A szakértők megállapították, hogy a baleset azért következett be, mert a kocsit vezető nő az irányváltoztatás során nem adott elsőbbséget a motorosnak.

© Magyarország Ügyészsége

A nő cselekménye halálos közúti baleset gondatlan okozásának megállapítására alkalmas, amiért

egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés szabható ki.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Siklósi Járásbíróság dönt majd.

Fotó: Magyarország Ügyészsége