Nem sokkal ezelőtt, vasárnap kora délután lezuhant egy siklóernyős Nagyharsánynál – értesült a Pécs Aktuál. Úgy tudjuk, súlyos sérüléseket szenvedett, de ő maga értesítette a barátját, hogy baj történt. A helyszínről mentőhelikopterrel szállították Pécsre.
Szerkesztőségünk elérte a Baranya Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságot, akik közölték: több egységet is riasztottak a hegyre, hogy a lezuhant siklóernyőst megtalálják. A keresésben részt vett a pécsi KMSZ, a villányi és a siklósi egység, valamint több önkéntes tűzoltó is. Először a siklóernyőt, majd a férfit is megtalálták – a kőbánya közelében –, aki magánál volt.
Úgy tudjuk, a szél miatt történhetett a baleset, amit szerencsére – kéztöréssel – túlélt a siklóernyős.

















