Címlap Balhé HOPPÁ: büntet...

HOPPÁ: büntethetők az oltástagadó szülők!

A testület álláspontja szerint esetükben nem áll fenn emberi jogi jogsértés, mivel

A KÖTELEZŐ VÉDŐOLTÁSOK SZÜKSÉGSZERŰEK EGY DEMOKRATIKUS TÁRSADALOM MŰKÖDÉSÉHEZ.

A bíróság szerint Csehországban általános jogi kötelezettség a gyermekek beoltatása, amely ugyan fizikai erőszakkal nem érvényesíthető, de az azt megtagadókat pénzbüntetéssel sújthatják a hatóságok, továbbá az óvodáknak és bölcsődéknek jogukban áll elutasítani a be nem oltott gyermekek felvételét.

A bírák megjegyezték: bár a nem kívánt orvosi műveletek elvégzése a magánélet tiszteletben tartásának jogát sértheti, ebben az esetben a cseh hatóságok törvényes célokat követtek mások egészséghez fűződő jogainak védelme érdekében.

(Fotó: Getty Images)