Címlap Balhé Pécsett, a CO...

Pécsett, a COVID-központból lovasított meg több mindent egy hajléktalan

A vádirat szerint a férfi 2020 tavaszán, a koronavírus-járvány miatt kialakult járványhelyzet idején több éjszakát a Pécsi Tudományegyetem infektológiai osztályának üres, de lezáratlan részlegén töltött.

A férfit senki sem vette észre, így a kórház dolgozói nem tudták, hogy ott van.

Az épületet ekkorra már berendezték az esetleges COVID-19 fertőzéses betegek kezelésére, orvosi szobákat is kialakítottak, ahol informatikai felszereléseket is elhelyeztek. A vádlott a veszélyhelyzet idején többször megjelent a részlegen, ahonnan laptopokat, asztali számítógépeket lopott el, és azokat értékesítette.

A bűncselekménnyel közel

félmillió forint kárt okozott a férfi,

aki ellen a Pécsi Járási Ügyészség lopás bűntette miatt emelt vádat a Pécsi Járásbíróságon.