Miután bejelentette a hatóságnak a történteket, üzenetet küldött a mobilra és választ is kapott: 15 ezer forintért és nyolc süteményért visszakaphatja azt. A megbeszélt találkozóra a rendőrökkel együtt érkezett, akik elkapták a feltételezett elkövetőt.
A 21 éves férfinál meg is találták az ellopott készüléket.
A férfi gyanúsítotti kihallgatása során azzal védekezett, hogy a telefont a földön találta, és az üzenetre küldött választ nem gondolta komolyan, mert a készüléket ingyen is visszaadta volna a tulajdonosnak. A gyanúsított ellen lopás miatt nyomoz a Pécsi Rendőrkapitányság.
Kiemelt képünk illusztráció.















