Címlap Baranya Épülhet az új...

Épülhet az új kikötő Mohácson! – jelentette be Hargitai János

Új országos közforgalmú kikötő kiépítését kezdik meg Mohácson. Ehhez pedig 2.8 milliárd forint többletet biztosítanak, amit a miniszterelnök hagyott jóvá – jelentette be Hargitai János.

A Magyar Építők honlapján arról is lehet olvasni, hogy a kivitelező a Platina-Bau Zrt. lesz.

A területen több mint 3,6 kilométeren kiépítik a térvilágítási hálózatot, ezen kívül csapadékvíz-vezetéket és két darab csapadékvíz-tisztító műtárgy is létesül.

Az útépítés részeként közel 20 ezer négyzetméteren beton pályaburkolatot, és több mint 3200 négyzetméteren aszfalt pályaburkolatot építenek.

A partfalépítés során az alábbi feladatokat valósítják meg:

  • földkitermelés mederkotrással együtt (11 800 m3),
  • feltöltés (36 ezer m3),
  • szádfalazás (8970 négyzetméter),
  • cölöpözés (2040 méter),
  • vasbeton szerkezetek építése (1800 m3).

A helyszíni épületeket földszintes, lapostetős létesítményekként alakítják ki.

A 787 négyzetméteres raktárcsarnok egy légterű, acélvázas építményként létesül, az épületek az udvar felől közelíthetőek meg, parkolás a területen belül oldható meg.