Címlap Baranya Lezárult az o...

Lezárult az országos szúnyoggyérítés erre a szezonra

A katasztrófavédelmi igazgatóság közlése szerint az elmúlt hetekben már nem alakultak ki nagy kiterjedésű csípőszúnyog-tenyészőhelyek, így kiterjedt védekezésre várhatóan nem lesz már szükség, de helyileg még előfordulhatnak gyérítések ott, ahol kell.

A nyári hónapokban Baranya megyében leggyakrabban a Duna mentén és a Dráva térségében volt szükség a vérszívók irtására, de Pécsett is volt szúnyoggyérítés. A szakemberek földi és légi úton egyaránt irtották a vérszívókat.