Pávkovics Gábor, Mohács polgármestere közösségi oldalán arról számolt be: a kamerák felvételei szerint nem szándékos rongálásról van szó, a jelek szerint sokan felmásztak a szoborra, hogy ott fotózzák magukat, emiatt letörtek a ragasztások.
A város vezetése már értesítette a szakembereket, hogy erősítsék meg a lábtartókat, hogy a jövőben ilyen eset ne forduljon elő és hamarosan egy táblát is elhelyeznek a szobor mellett, arra figyelmeztetve mindenkit, hogy ne másszanak fel az alkotásra.
Kiemelt képünk forrása Pávkovics Gábor facebook oldala.
















