A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikáján 2025 októberében az országban elsőként ültettek be aranybevonatú pacemakert, ezzel mentve meg a beteg életét - adta hírül a központ.
A beavatkozásra egy különleges eset kapcsán volt szükség:
a beteg a hagyományos, titántartalmú generátorral szemben túlérzékenységi reakciót mutatott.

A titánérzékenység rendkívül ritka állapot, amelynek kapcsán a szervezet allergiás reakcióval reagál a beültetett eszközzel szemben.
A betegre szabva, egyedileg gyártották le az eszközt
A pacemaker-generátort egyedileg, a beteg alapbetegségének megfelelően gyártották le részletes kivizsgálást követően. Ilyen eszköz nem érhető el a piacon, minden esetben a beteg kórtörténetének részletes elemzését követően kerül legyártásra és beültetésre; a speciális aranybevonat megakadályozza, hogy a beteg szervezete allergiás reakcióval reagáljon a beültetett generátorral szemben. A nemzetközi szakirodalomban is csak elenyésző számú, hasonló beavatkozásról számoltak be ezidáig;
hazánkban első alkalommal került sor ilyen eszköz beültetésére.

A pacemaker-generátor nemcsak összetétele miatt számít különlegesnek, hanem
jól példázza azt is, hogy a modern orvoslás egyre inkább a személyre szabott ellátás irányba halad.
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikájának célja, hogy hazai és nemzetközi szinten élvonalbeli terápiás megoldásokat kínáljon betegeinek – az egyéni különbségek és a magas szintű szakmai gondoskodás szem előtt tartásával.
KORÁBBI CIKKÜNK, AMI ÉRDEKELHET A TÉMÁBAN:


















