Kedden, február 2-án a gödrei polgármesteri hivatalban 11 és 13 óra között várják a véradókat. Orfűn február 4-én 9 és 11 óra között szintén lesz véradás a helyi Polgármesteri Hivatal épületében. Pénteken délután a pellérdi Művelődési Házban is várják a donorokat 3 és 5 óra között.
A levett vérből háromféle készítmény készül, azaz három embernek adhatnak segítséget. A készítmények rövid ideig eltarthatóak, ezért kell őket folyamatosan pótolni.
Az Országos Vérellátó Szolgálat honlapján elérhetők a pontos feltételek, tudnivalók.
Kiemelt képünk illusztráció.



















