„Semmi jót nem jósolhatunk a következő hetekre”
– fogalmazott Jakab Ferenc. Felhívta a figyelmet arra: a halálesetek száma a következő hetekben nagyon meg fog emelkedni. Hozzátette:
ma már 18-an vannak lélegeztetőgépen, 80 százalékuk pedig sosem jön le róla.
A virológus szerint a friss koronvírus-adatok alapján Magyarországon brutálisan tombol a járvány: lakosságarányosan a terjedésben megelőztük Spanyolországot és Olaszországot is. Az Európai Unión belül Franciaország után így már a másodikak vagyunk.
Jakab hangsúlyozta:
a koronavírus-járványt csak a vakcina fogja megállítani,
a korlátozó intézkedések csak fékezhetik a terjedést.
A teljes beszélgetést itt lehet megnézni:




















