Egy szép cél mellé állt Hofmann Helga pécsi sminktetováló, hogy a melldaganatból felgyógyult nőket segítse! Azt szeretné elérni, hogy a mellüket elvesztett nők újra tükörbe tudjanak nézni. Éppen ezért olyan speciális mellbimbó- és melludvar-tetoválást végez, amiről nehéz megmondani, hogy igaz-e vagy mű. Most ezt a módszert és egy anyuka történetét szeretnénk megosztani az Olvasóinkkal!
Az 56 esztendős Zsófi egyike azon 7000 magyar nőből, akiknél mellrákot diagnosztizáltak. A pécsi édesanya kálváriája 5 éve kezdődött.
„Amikor megtudtam, hogy mi vár rám és kiléptem az SZTK-ból, összeestem” – emlékszik vissza az egyik legnehezebb pillanatra Zsófi.
Októberben tudtam meg, hogy mellrákom van, december 11-én már leoperálták a mellemet, hogy túléljem
Zsófi mondhatni makkegészséges volt, egy nap viszont igen meglepődött, amikor tükörbe nézett.
– Mintha „felcsúszott” volna a mellem, aminek eleinte nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget, de aztán kitapintottam egy csomót. Ugye, azt mondják, ha a csomó mozog, nincs baj. Hát, ez nem mozgott – idézi fel Zsófi a pillanatot, amikor rájött, orvoshoz kell mennie. Újra.
„Soha többé nem fogom látni ezt a tavat” – búcsúidőszak az élettől
– Azonnal rohantam mammográfiára, ahol az asszisztenst kérdeztem, mit lát? De ő csak annyit mondott: felülre rakja a papíromat. Ezután az orvos közölte velem a rossz hírt. Emlékszem, hogy amikor elhagytam az SZTK-t, összeestem az utcán. Elkezdtem búcsút venni az élettől. Ez egy rövid időszak volt, de annál nehezebb. Ilyen gondolataim voltak egy-egy séta közben: vajon látom még ezt a tavat?

A fiam akkor érettségi előtt állt és édesapám épp túl volt egy szívinfarktuson
– Az volt a szerencsém, hogy gyorsan diagnosztizálták, hogy egy igen agresszív daganatom van és szinte azonnal meg is operáltak. Október végén tudtam meg, de december 11-én már leoperálták a mellemet – mondja Zsófi, akit Zapf István műtött és tartotta benne a lelket. A műtét után 8 kemoterápia, 15 sugár- és 18 biológiai kezelés várt Zsófira.
Modellnek jelentkezett, mellbimbót és melludvart kapott!
Miután Zsófi életmentő beavatkozása sikeres volt és nem terjedt tovább a daganat, az egyik kolleganője hívta fel a figyelmet egy pécsi felhívásra.
„Olyan, mellrákból meggyógyult nőket kerestek, akik szeretnének MELLMŰTÉT után újra „majdnem” igazi melleket”
– Fura mód azonnal igen mondtam és jelentkeztem. Mi, akik jó pár műtéten átesünk a rák miatt, nem igazán szeretnénk újra kés alá feküdni, így ódzkodunk mindentől, aminek köze lehet a tűhöz, operációhoz. Én is így voltam vele. De ez a lehetőség azonnal megfogott – mondja Zsófi, aki a fővárosban látott már hasonló lehetőséget, de Pécsett most először találkozott az akkor ingyenes és rendkívüli lehetőséggel.

Egy megnyugtató és minden tekintetben lelki és testi feltöltődést kaptam Helgától
– Már mondták nekem a sebészek, hogy csinálnak nekem mellbimbót, de ódzkodtam tőle – mondja Zsófi.
Helga 3D-s areola tetoválása olyan élethű, hogy alig lehet megkülönböztetni egy egészégestől

Helga egy családi tragédia után döntött úgy, hogy segíteni akar a rosszindulatú daganatból felgyógyult hölgyeken.
– Az volt a tervem, hogy nővéremmel együtt nyitunk egy szalont. De a testvérem sajnos ezt nem élhette meg és most szívvel-lélekkel azon vagyok, hogy segítsem a hozzám fordulókat – meséli Helga, aki három hozzá jelentkező hölgy mellbimbóját és annak udvarát tetoválta a felhívás keretein belül.
Végigkövetettem a szorongást a testvéremnél és célommá volt, hogy segítsek
– A hozzám jelentkező hölgyek már egy új fejezetet kezdtek az életükben, teljesen megváltozott az élethez való hozzáállásuk – és én ebben az új kezdetben szeretettel támogatom őket a saját munkámmal. Nekem is lelki feltöltődés egy ilyen vendéggel foglalkozni. Úgy érzem, nemcsak én adok, hanem kapok is tőlük – fogalmazza meg Hofmann Helga.
Mi is ez a 3D-s tetoválás?

– Egy sérült bőrön dolgozni nehezebb és körültekintőbben is kell eljárni. Egy műtött mellen olyan speciális pigmentekkel dolgozom, amelyeket kifejezetten erre a célra fejlesztettek ki. Összetétele, a színek és a gyógyulás miatt sem mindegy, hogy milyen pigmentet használok – részletezi Helga.
Árnyékokkal játszik Helga, még a zsírmirigyre is van „színe”

– Ez egy 3D-s technika, ahol a színekkel és árnyékokkal játszom. Nem olyan, mint a szemöldök- és szájtetoválás. Itt a színekkel játszom és ebből hozom ki azt a formát, mintha kiemelkedne a mellbimbó az udvarból – mondja az orvosi esztétikai és sminketováló.
Helga hozzáteszi, minden esetben egy konzultáció előzi meg ezt a tetoválást, amit a heg teljes gyógyulását követően, a műtét után legalább fél évvel tudnak felvinni a bőrre és évekig kitart.
És mi Helga célja?
Bár egy több évtizedes eljárásról van szó, valamiért még sincs a köztudatban ez az areola-tetoválás. Éppen ezért Helga minél több hölgyhöz szeretné eljuttatni ezt a 3D-s lehetőséget, mert a gyógyulás nemcsak a betegség legyőzéséről szól, hanem arról is, hogy újra teljesnek és magabiztosnak érezhessék magukat azok, akik leküzdötték már a daganatos betegséget.

















