Címlap Egészség Nőtt a légsze...

Nőtt a légszennyezettség

Az országban 3 településen már veszélyesnek minősül a levegő a szálló por magas koncentrációja miatt: ezek Sajószentpéter, Kazincbarcika és Putnok. 3 további városban: Miskolcon, Salgótarjánban és Ajkán egészségtelen a levegő.

9 településen közöttük Pécsett is kifogásoltnak minősítették a levegőt, így fontos, hogy az idősek, a krónikus betegségben szenvedők kiemelten odafigyeljenek magukra és kerüljék a szabadban való tartózkodást.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ szerint a következő napokban nem várható jelentős változás a levegő minőségében.

Kiemelt képünk illusztráció.