Címlap Egészség Pécsett is ro...

Pécsett is romlott a levegőminőség

Az ország nagy részén romlott a levegőminőség; egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen, Putnokon már veszélyesnek minősítették a levegőt a magas szállópor-tartalom miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ legfrissebb jelentése alapján 6 városban, közöttük Pécsett is egészségtelen a levegő minősége. Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a következő napokban várhatóan stagnál, majd tovább romlik a helyzet.

A jelenlegi adatok szerint a hétvégétől várható javulás.

A rossz levegőminőség esetén a gyerekek, az idősek, a krónikus légzőszervi illetve szív és érrendszeri betegségben szenvedőknél tünetek jelentkezhetnek.

Kiemelt képünk illusztráció.