Címlap Egyetem Átvette kinev...

Átvette kinevezését Decsi István, a PTE új kancellárja

Megbízólevelét Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől és Bódis József felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkártól vehette át Budapesten ünnepélyes keretek között.

A kancellárok legfontosabb feladata, hogy  tehermentesítsék az egyetemek rektorait, akik így az oktatói-tudományos munka irányítóiként a képzés és kutatás színvonalának növelésére összpontosíthatnak. A felsőoktatásban bevált kancellári rendszer 2019 óta már a szakképzés megerősítését is szolgálja.