Címlap Egyetem Rangos díjat ...

Kiválósági Központ díjban részesült a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinika Elektrofiziológiai Laborja.

A világ vezető orvostechnológiai vállalatai közé tartozó Abbott kiválósági díjjal ismerte el a Szívgyógyászati Klinika Elektrofiziológiai Labor tevékenységét. A megtisztelő elismerést a röntgensugárzás-mentes katéterabláció területén végzett úttörő munkáért, valamint az Abbott felkérésére a Szívgyógyászati Klinika által sikeresen megszervezett nemzetközi tréningprogramokért vehette át, utóbbiak széles körű pozitív visszajelzésekkel járultak hozzá a zero-fluoro workflow hazai és nemzetközi népszerűsítéséhez. A kiválósági díj hátterében számos olyan szakmai eredmény áll, amelyek hosszú távon is meghatározzák a Szívgyógyászati Klinika Elektrofiziológiai Laborjának hírnevét, különösen a betegbiztonságot előtérbe helyező innovatív szemlélet, valamint a korszerű technológiák következetes alkalmazása.

Azok a típusú fejlesztések az egyetemen, ahol az igyekezet, a kitartás, a tehetség, a támogatás és nem utolsó sorban a technológiai feltételek találkoznak, sikerre vannak ítélve. Ezek a tényezők együtt szükségesek ahhoz, hogy egyik vagy másik ága akár a gyógyító, akár a diagnosztikai orvoslásnak igazán jól működjön – mondta dr. Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora.

A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja számára a betegbiztonság és az innováció elsők között szerepelnek. Dr. Cziráki Attila igazgató úr és dr. Kupó Péter tanár úr egyéni elhivatottságának, szakmai elkötelezettségének köszönhetően pedig évek óta olyan technikának vagyunk a birtokában, aminek az országban kevesen, vagy még senki – hangsúlyozta dr. Sebestyén Andor, a Klinikai Központ elnöke arra utalva, hogy 

2024-ben Európában elsőként a PTE KK Szívgyógyászati Klinikán végeztek elektroporációs technikával kombinált, teljes mértékben röntgensugárzás-mentes pitvarfibrilláció-ablációt, amely mérföldkőnek számít a ritmuszavar-kezelés fejlődésében.

A klinika évek óta törekszik a minimális vagy zéró röntgensugárzás használatára, ami éppúgy szolgálja a betegek biztonságát, mint a személyzet sugárterhelésének csökkentését. A labor éves esetszáma nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő, a komplex ablációs beavatkozások száma pedig évről évre emelkedik, jelenleg évente mintegy 900 beavatkozást végeznek.

Dr. Cziráki Attila, a Szívgyógyászati Klinika igazgatója kiemelte, az elért eredményekben nagy szerepet játszik, hogy olyan eszközökkel dolgozhatnak, melyeknek köszönhetően a vizsgálatok során lehetőség van háromdimenziós anatómiai térképezésre, illetve intrakavitális, intrakardiális ultrahang elvégzésére: Nem használunk röntgensugarat, melynek belátható előnyei vannak a betegre nézve, hiszen őt ezzel védjük, ugyancsak védjük a laborunk összes dolgozóját, összes munkatársát, ők azok, akik nap mint nap hosszú órákat állnak és dolgoznak ebben a laborban. Ugyancsak kiszélesíti a palettát, hiszen már egyéb betegeket, várandós kismamákat, gyermekeket is tudunk vizsgálni. Közel 1000 vizsgálatnak ma már a 85%-a fiktív reláció esetén röntgensugárzásmentesen kerül elvégzésre – mondta az igazgató.

A Kiválósági Központ díját dr. Kupó Péter, a Szívgyógyászati Klinika elektrofiziológiai munkacsoportjának vezetője vette át: A Kiválósági Központ díj nem csupán egy szakmai elismerés, hanem annak a közös gondolkodásnak és közös munkának a visszaigazolása, amelyben hiszünk, hogy a betegbiztonság, az innováció és az oktatás kéz a kézben járnak és formálják a jövő gyógyítását.