Míg 2022-ben a szavazásra jogosultak 62,92%-a ment el voksolni 17 óráig, addig most 74,23% adta le már a szavazatát.
Ez közel 5,6 millió magyar embert jelent.

Tehát most már biztosra vehető, hogy rekord részvétel született és soha ennyien nem szavaztak még Magyarországon, mint ezen a 2026-os választáson. És még nincs vége, hiszen 19 óráig lehet voksolni.
Már csak az a kérdés: ki mellett álltak ki az emberek – a Fideszt vagy a Tiszát zavarták-e el?
Ez elvileg ma éjjel kiderül, de ha nagyon, nagyon szoros eredmény lesz, és ezért a külföldön szavazó magyarok voksaira kell „várni”, akkor a hivatalos végeredmény kimondása napokig eltarthat.
Baranyában a választásra jogosultak 72,15%-a adta le a voksát 17 óráig; Pécsett pedig 73,64%.












