Sérti az EU-s jogot szerintük az, hogy a magyarok olcsóbban tankolhatnak így, mint a nem magyarok. Arra figyelmeztetnek, hogy "kötelezettségszegési eljárást" indítanak az ország ellen, ha szükséges.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek címzett levélben szólította fel a magyar kormányt az Európai Bizottság, hogy függesszék fel a védett üzemanyagárakat itthon, az ugyanis sérti az EU-s jogot.
Itt olvasható a levél magyarul
(a digitális szkennelés miatt a címzés egy része az első oldal aljára csúszott)


A brüsszeli felszólításra Orbán Viktor nyilvánosan reagált a közösségi oldalán. Közölte: fenntartja Magyarország a védett üzemanyagárak rendszerét.
„A védett árak pedig továbbra is csak a magyar családok, a magyar vállalkozások és a magyar gazdák számára lesznek elérhetőek”
– mondta a magyar miniszterelnök.


















