Címlap Gazdaság Drágulnak az ...

Drágulnak az élelmiszerek

Éder Tamás, a Hússzövetség elnöke azt mondta, ezt a takarmányárak növekedése okozza. Egyes takarmánygabonák egy év alatt 30-50%-kal drágultak, ez pedig valamennyi állati eredetű termék árát befolyásolja.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közlése szerint az önköltségek emelkedése mellett az afrikai sertéspestis és a baromfiinfluenza hatása is hozzájárulhat a fogyasztói árak emelkedéséhez.

Kiemelt képünk illusztráció.