Studer Ágnes vezetésével az első meccset megnyerték a Lauberben a pécsi lányok – most a párharc harmadik mérkőzését is be kell húzni, és megvan a bajnoki cím! (Fotó: NKA Universitas Pécs)
Címlap Hírek A lányok töké...

A bajnoki döntő eddigi két mérkőzése óriási csatát hozott, mindkettő pokoli szoros és izgalmas volt, és mindkettőt a pécsi lányok nyerték meg. Egyvalami tökéletesen látszott: mentálisan erősebbek, mint ellenfelük, a DVTK. A csapatkapitány, Studer Ágnes pedig lapunknak elárulta, fizikálisan is a topon vannak – különben biztosan nem tartanának itt. Vannak hiányzó húzóemberek (Reisingerova, Held), Josepovits Kinga a meccsek közben az érettségin is csúcsteljesítményre törekszik, szóval ez egy nem mindennapi finálé, de a legfontosabb most tényleg az, hogy holnap húzza be a harmadikat az NKA Universitas Pécs, és legyenek bajnokok a pécsi női kosarasok!

Szenzációs csatát vív az NKA Universitas Pécs női-kosárlabdacsapata a DVTK HUNTHERM együttesével a bajnoki döntőben! Miután a pécsi szurkolók számára kiderült, hogy pont a legfontosabb résznél, a fináléban nem láthatják a két nagy kedvencet, a húzóembernek számító (szerencsére van több is) Reisingerovát és Heldet, bizony kevesen tettek volna arra, hogy aranyérmesek lesznek a lányok. Ehhez képest két meccs után így áll a párharc: 2-0-ra vezet Zseljko Djokics együttese!

A bajnoki döntő három győzelemig tart, vagyis a pécsi csapatnak már csak egyszer kell felülmúlnia a diósgyőrit. Ha kétszer sikerült, miért ne jöhetne össze harmadszor is?! Mondjuk holnap délután a Lauberben – aztán jöhetne egy fergeteges ünneplés…

De ne szaladjunk ennyire előre! Az eddig látottak alapján egyvalami biztos, ezek a pécsi lányok mentálisan erősebbek, mint ellenfelük, olyan szívvel és tűzzel harcolnak, hogy szinte legyőzhetetlenek. A csapatkapitány, Studer Ágnes is így gondolja, és elárult még valamit…

– A holnapi meccsel kapcsolatban a legfontosabb az, hogy úgy álljunk hozzá, mintha ők vezetnének 2-0-ra! – mondta lapunknak a pécsi csapat motorja. – Mindkét mérkőzés szoros volt, úgyhogy egy pillanatra sem szabad hátradőlnünk, ugyanolyan alázattal, energiával, szívvel kell küzdenünk, ahogy eddig tettük. Az biztos, hogy fizikálisan bírni fogjuk: én még sosem voltak ilyen jó állapotban, de ugyanígy érez az egész csapat! Elképesztő profin felkészített minket a szakmai stáb, aminek minden meccsen érezzük a pozitív hatását, az utolsó negyedben, az utolsó percekben is van erőnk ahhoz, hogy küzdjünk, harcoljunk. Készen állunk erre a holnapi csatára is, és nem kérdés, a célunk az, hogy most is győzzünk, és ezzel megnyerjük a bajnokságot!

A lányok értelemszerűen minden idegszálukkal az előttük álló feladatra koncentrálnak. Illetve majdnem. A pécsi csapat sikerét még értékesebbé, fűszeresebbé, különlegesebbé teszi, hogy olyan kulcsjátékosa is van, aki a döntő mellett még az érettségivel is „bajlódik”: a 18 éves Josepovits Kingát a magyar érettségi után értük utol.

– Ahogy a pályán, úgy az iskolapadban is igyekeztem, majd meglátjuk, mekkora sikerrel – mesélte lapunknak Josepovits Kinga az Arany János műértelmezést követően. Holnap délelőtt matek vár rá, délután a DVTK elleni harmadik meccs, aztán szerdán töri… Kemény menet. – Tényleg az, de úgy érzem, a sport abszolút megtanított arra, hogyan osszam be az időmet. Egyébként sem ebben a két-három napban kell megváltani a világot, volt rá négy, sőt, tizenkét évem, hogy erre felkészüljek. A holnapi meccsen pedig mindent bele fogunk adni, meg akarjuk védeni a hazai pályánkat, ismét le akarjuk győzni a DVTK-t, hogy bajnokok legyünk!

Ez egy nem mindennapi pillanat lesz a pécsi sport történetében, így aki csak teheti, jöjjön el holnap a Lauberbe, és szurkoljon a lányoknak – a hangulat biztosan fergeteges lesz! Eljött az ideje, hogy meglegyen az újabb pécsi bajnoki aranyérem!