
A másodosztály, vagyis az OB I. B első szakaszát nagyon eredményesen teljesítették a PVSK-Mecsek Füszért vízilabdázói, hiszen veretlenül megnyerték ezt az etapot, ennek köszönhetően pedig van esélyük arra, hogy visszakerüljenek az élvonalba. Nagyon nehéz lesz a bajnokság további része, de mindent megtesznek azért, hogy elérjék a céljukat, árulta el lapunknak De Blasio Domenico szakosztályvezető.
A tavalyi kiesés után több célt is megfogalmaztak a klub vezetői, amelyek közül kettő már teljesült, pipa van mellettük. Először is olyan csapatot akartak kialakítani, amely az OB I. B alapszakaszát az első két hely valamelyikén tudja zárni, másrészt lehetőség szerint nyerjék is meg ezt az etapot, amivel jeleznék, hova szeretnének eljutni. Nos, a pécsi srácok mind a tizenhárom meccsüket megnyerték az ősszel, ennek köszönhetően pedig veretlenül végeztek az élen – jó szájízzel, önbizalommal telve várhatják a folytatást.
– Ami borzasztóan nehéz lesz – szögezte le rögtön De Blasio Domenico szakosztályvezető. – Nyolc csapat alkotja majd a mezőnyt, az élvonal hátsó hat együttese, valamint a másodosztály első kettője, tizennégy meccsünk lesz arra, hogy az első négyben végezzünk, és ezzel kivívjuk a feljutást. Az biztos, hogy nem mi leszünk az esélyesek, ugyanakkor a szakmai stáb és a játékosaink is nagyon elszántak, mindent meg fogunk tenni azért, hogy elérjük a célunkat! A márciusi rajtig igyekszünk a lehetőségeinkhez mérten erősíteni is, reméljük, találunk olyan játékost, aki tud segíteni, és persze akire van anyagi forrásunk.
Az új lebonyolítási szisztéma miatt bizony furcsa, optimálisnak nem igazán nevezhető helyzetben vannak a pécsiek, ugyanis legutóbb december közepén játszottak meccset, legközelebb pedig csak márciusban fognak…
– Január óta edzenek a fiúk, komoly konditermi munka és kemény úszóedzések zajlanak, továbbá elindult a taktikai rész is, hiszen azért nagyrészt lehet már tudni, kivel fogunk találkozni a folytatásban. Nem egyszerű ilyen hosszú időt értékesen, tartalmasan eltölteni, de igyekszünk megoldani. Edzőmeccseket nem nagyon tudunk lekötni, mert az OB I-ben még zajlik a bajnokság, vagyis folyamatosan játékban vannak a leendő ellenfeleink, az OB I. B-ben pedig már elindult a tavaszi folytatás. Szerencsére volt egy Komjádi Kupa-forduló, amelyen három komoly mérkőzést játszhattunk, a fiataljaink pedig továbbra is részt vesznek az utánpótlás-bajnokságokban – tette hozzá De Blasio Domenico.
Tizennégy meccs dönti majd el tehát a folytatásban, hogy a következő szezonban lesz-e Pécsett élvonalbeli vízilabda – szurkolunk, hogy sikerüljön!















