Címlap Hírek Csodálatos! A...

Csodálatos! A pécsi Konkoly Zsófi ezüstérmet nyert a paralimpián!

Konkoly Zsófia ezüstérmet nyert szerdán 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpián.

Az S9-es kategória idei Európa-bajnoka délelőtt megnyerte az előfutamát, a legjobb idővel jutott az esti döntőbe, amelyben remekül versenyzett, fokozatosan jött fel, de a győztes ausztrál Lakeisha Pattersont nem tudta utolérni, nyolc századmásodperccel riválisa mögé szorult.

A 19 éves pécsi úszó – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja –  a magyar küldöttség első érmét nyerte Tokióban.

(Fotó: Adam Pretty/Getty Images)