Hibás tárcsabeállítás! - volt az indok, ami miatt 27 ezer forint bírságot kapott egy édesanya, aki az oviból nem időben ért az autóhoz. Ha 15 napon belül nem fizeti be a büntetést, 41.000 forintra rúg az összeg.
Olvasói levél Évitől - nevét kérte, hogy változtassuk meg!

Egészen megdöbbentő és szomorú olvasói levelet kaptunk egy fiatal édesanyától, aki három gyermekkel „lavírozva” nem ért időben az autójához. A városi cég, azaz a Biokom 27 ezer forintra büntette, mert 10 percet késett, pontosabban: szerintük hibásan állította be a műanyag (!) órácskát. A Biokom meg is indokolta az arcpirító összeget: „október 1-től nemcsak a parkolási díjak, a büntetési tételek is emelkedtek, kezit csókolom”! De nézzük a tényeket és részleteket!
Álljon itt az anyuka levele – teljes terjedelmében, változtatás nélkül.
„Óvodába mentem a kislányomért, de az óvodai behajtásin túlcsúsztunk 10 percet. A parkalóellenőrök már tették is a kék csomagot a kocsira. A 27.000 ft-ra azt mondtak ennyi, mert október 1-tól a varos megemelte a parkolási díjakat.
A probléma nem azzal van, hogy megbüntetik az embert, hanem, hogy egyrészt látványosan az óvodai/iskolai idősávban csinálják (éjjel meg nem lattam őket sose büntetni), illetve, hogy az, hogy behajtási engedélyen túl csúszol 10 percet (!), mert a gyerek péládul lassan öltözik vagy el kell mennie wc-re es nincs lehetoseged online jelezni ezt, hiszen Pécsett még mindig műanyag tárcsát kell hajtogatni. Így max bízni tudsz az emberségükben és félig csukott szemmel érkezni az autóhoz, hátha, hátha… nem a családosokon akarjak behozni a költségvetési hiányt.
Sajnos, nekünk nem volt szerencsénk!
A kocsihoz érve megláttuk, hogy 10 perc túl csúszás az 27.000ft 15napon belül rendezve, utána meg 41.000, ami több mint 100euro!
Az rettenetesen túlzó” – zárta sorait az anyuka. (2024 nyarán 13.500 forint volt ez a bírság – a szerk.)
Gyermekszállításért jár 30 perc „szabad” parkolás a bölcsődék, óvodák közvetlen környezetében
– ezt azért írjuk, hogy mindenki értse az édesanya helyzetét és a teljes sztorit. A szabad parkolás annyit jelent, hogy a szülők kapnak egy műanyag órát, ahol be kell állítani a parkolási idő kezdetét, majd onnan számítva, ha nem állnak el vagy tekergetik a műanyag órácskát 30 percenként, mondhatni TILOSBAN, ROSSZ HELYEN PARKOL a család.
KORÁBBAN ÍRTUK:
















