Eredményes tárgyaláson vannak túl a PTE-n, kiegészítik és emelik a munkabéreket.
Első lépésben egy egyszeri bérkompenzációt jelentettek be: 200 ezer forintot kapnak az alacsony keresetű dolgozók a fizetésükön felül,
majd a második félévben folytatják a tárgyalásokat – jelentette be a rektor és a kancellár a munkavállalóknak küldött levélben (képünkön) a napokban.
Úgy néz ki,
a dolgozók keveslik az összeget, és azt is nehezményezik, hogy nem béremelés történt most, hanem csak egyszeri kompenzáció.
A szakszervezet 25 százalékos, inflációkövető fizetésemelést akart, amire az egyetem most nemet mondott, mert állításuk szerint nincs rá fedezet. A pénzhiány miatt az intézmény vezetése a kormányra mutogat, mondván, hogy hat hónapja nem kötnek velük finanszírozási szerződést – hangzott el az ATV Híradójában.
Az egyetem vezetése arra hivatkozik, hogy amíg ezt nem írják alá, vagyis nem születik meg végre a finanszírozási megállapodás, addig nem tudnak bért emelni. A legnagyobb szakszervezeti tömörülés egyik országos vezetője szerint mivel nincs finanszírozási szerződés, így az egyetem alapítványa szabálytalanul működik, ami komoly jogi aggályokat is felvet.
Katasztrofális a helyzet
Horváth Csapa, az FDSZ országos elnökségi tagja és egyetemi tanár úgy fogalmazott, hogy ez a helyzet katasztrofális. Majd hozzátette, hiába működik alapítványi formában az egyetem, nincs pénze, így az intézmény továbbra is az államra szorul. Szerinte
ebben a kuratórium vezetése egyértelműen felelős, mivel ki kellett volna követelniük a finanszírozási szerződés megkötését.
A dolgozók nem mertek nyilatkozni az ATV Híradó stábjának, mert félnek a retorziótól.
A munkavállalók szerint az egyetemi átalakítások során nem ezt ígérték a kuratóriumi vezetők. Akkor 30 százalékos béremelésről volt szó, azonban ezt állításuk szerint nem mindenki kapta meg. Több, a neve elhallgatását kérő dolgozó azt mondta az ATV Híradó stábkának, hogy elegük van a hazudozásból ezért már a sztrájktól sem riadnának vissza.