A választáson voksolók arányának országos feldolgozottsága 99,04%-ra változott, ezzel pedig az is, hogy a Dél-Dunántúl fideszes képviselő nélkül maradt.
Egyetlen fideszest sem választottak meg sem Somogyban, sem Baranyában, sem pedig Tolna megyében.
Az új parlamenti patkó így fest most (de van esély rá, hogy még tovább apad a Fidesz és nő a Tisza mandátumszáma szombat éjfélig):

Brutális bukást könyvelhet el tehát a 16 évig egyeduralkodó Fidesz, az egész országban mindössze 10 egyéni körzetet tudott nyerni – eddig, a 106-ból!
Térképen ábrázolva így néz ki mindez:














