Címlap Hírek Halálra fagyo...

Halálra fagyott egy hajléktalan az utcán

A nagykanizsai bevásárlóközpont közelében hűlt ki az a 43 éves férfi, akiről még az utcai szolgálat sem tudott. Az ATV szerint a helyi hajléktalanszállóval augusztus óta nem volt kapcsolata, akkor három napot töltött óta.

Az intézmény vezetője azt mondta, hogy ők mindenkit próbálnak rábeszélni arra, hogy kérjenek tőlük segítséget.

„Jobban szeretik a szabad életet, azt csinál kint amit akar. Tehát több oka is van annak, hogy nem jön be. Erőszakkal nem tudjuk behozni – nyilatkozta Szőke Rozália, intézményvezető az ATV-nek.

A Pécs Aktuál pár napja járt annak utána, hogy Pécsett mi a helyzet a hajléktalanokkal.

A TÁMASZ Alapítvány intézményei

menedéket nyújtanak azoknak is, akiknek 20:00 után nincs hova hazamenni.