Címlap Hírek II. világhábo...

Két légibombát fedeztek fel a Duna 1430. kilométerénél, Kiskőszeg és Mohács között. A rendőrség biztosítja a területet, bombákat a helyszínen robbantják fel. A polgárokat arra kérik, hogy ne közelítsék meg azt a területet, ahol az akció zajlik, és tartsák be a rendőrök utasításait.

Frissítve:

A helyi robbanáselhárítási egység megállapította, hogy két szovjet gyártmányú, második világháborús repülőgépbombáról van szó, megerősített gyutacsokkal felszerelve, és mint ilyenek, szállításuk szempontjából rendkívül veszélyesek.

A bombák körülbelül 150 kilogrammot nyomtak, körülbelül 50 kilogramm robbanóanyaggal, és nagy pusztító erejűek voltak, ezért úgy döntöttek, hogy a felfedezés helyszínén megsemmisítik őket, mivel bármilyen más megoldás kivételes biztonsági kockázatot jelentett volna. Mindkét bombát pénteken délután felrobbantották a Duna-parton.

Két második világháborús bombát találtak csütörtökön a Duna 1430. folyamkilométerénél, Kiskőszegtől három kiliméterre északra a magyar határ közelében,egy olyan területen, amelyet horgászok, túrázók, az alacsony vízállás miatt a fürdőzők is látogatnak.

Fürsősző a II. Viláháborús hajó vagy repülő gépuska mellett

A helyzet súlyossága és a potenciális biztonsági fenyegetés miatt az Eszéki Regionális Robbanáselhárító Egység rendőreit azonnal a helyszínre riasztották. A helyzet felmérése után döntés született a robbanóanyagok ellenőrzött módon történő megsemmisítéséről a felfedezésük helyszínén, a biztonsági előírások szigorú betartása mellett.

A helyszínt a pélmonostori rendőrség is figyelemmel kíséri, akik biztosítják a területet, és figyelmeztetik a polgárokat, hogy a beavatkozás ideje alatt ne közelítsék meg a helyszínt. Az ilyen leletek emlékeztetnek arra, hogy a múltbeli háborúkból származó veszélyes akna-robbanószerkezetek továbbra is potenciális veszélyt jelentenek, különösen a nagy folyók és korábbi katonai övezetek mentén, valamint alacsony vízállás idején. A polgárokat ezért ismét arra kérik, hogy ha gyanús tárgyakat találnak, ne nyúljanak hozzájuk, hanem azonnal értesítsék a rendőrséget.

Fotók: PU osječko-baranjska