Tavaly közel 790 ezer magyar turista érkezett Horvátországba, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma pedig elérte a 3,88 milliót. Mindkét adat 8 százalékponttal haladja meg a 2023-as, eddig rekordnak számító év adatait.
Ahogy a korábbi években, úgy tavaly is a Kvarner mellett Isztria, Split és Zadar régiójába látogatott a legtöbb magyar utazó. Minden régióban emelkedett a vendégéjszakák száma, Kvarnerben 1,13 millió vendégéjszakát töltöttek el a magyarok, az Isztriai-félszigeten 789 ezret, míg Zadar és Split megyében 641 ezer éjszakát. Sorrendben a leglátogatottabb városok Crikvenica, Vir, Rovinj, Porec, Medulin, Rab és Opatija. A magyar vendégek átlagos tartózkodási ideje 5 nap volt, 74 százalékuk egyéni utazóként, 26 százalékuk szervezett keretek között utazott a tengermellékre. Szombaton és vasárnap már annyira jó idő volt, hogy a strandok megteltek napozókkal és fürdőzőkkel, pedig a tenger még csak 20 fokos.















Forrás: 24sata













