







„Külföldi mintára a város hatósága ezidén először állíttatott karácsonyfát. A hatalmas fenyő ottpompázik a Széchenyi tér közepén, a Szentháromság szobra előtt. Örökzöld ágait angyalhaj és műhó díszíti s az esti órákban a reászerelt villanykörték egész serege ragyog rajta, szelíd fényt hintve szerteszéjjel. A hatóságnak az a gondolata, hogy a szegényeknek karácsonyfát állítatott, meghatóan kedves, amellett, hogy nálunk szokatlanul újszerű is. Magának a fának felállítása a mi szemünkben többet jelent, mint a külföldi városok utánzását. Szimbólumán látjuk benne annak a gondoskodásnak, melyben a hatóság a mai nehéz időidben a reászorultakat részesíti”. – írta 1931-ben a Pécsi Napló. Azóta majdnem minden évben áll a fa, kétszer kidöntötte a viharos szél, máskor elakadt a hóviharban ezért karácsonyfa nélkül maradt a város. Volt olyan év is, amikor anyagi okokra hivatkozva a város nem akarta felállítani, de lakossági tiltakozás miatt gyorsan szereztek egyet. Volta amikor a nemzeti összetartozást szimbolizálta.













