Címlap Hírek Már az AstraZ...

Már az AstraZeneca oltóanyagát szállítják

A közmédia információi szerint az AstraZeneca oltóanyagait a kormányhivatalokba szállítják, és onnan viszik majd a háziorvosokhoz.

Ezzel a 18-60 év közti krónikus betegek oltása kezdődik meg.

Magyarország 6,5 millió adagot kötött le a brit-svéd vakcinából. Most országszerte 2040 háziorvosi praxis kapja meg az AstraZeneca vakcinát. Eddig egy, 20 400 ember beoltására elegendő szállítmány érkezett a brit-svéd készítményből, és csütörtökre további, 22 800 ember számára elég adagot várnak.

Kiemelt képünk forrása: koronavirus.gov.hu.