Címlap Hírek Mostantól ing...

Ingyenes lett a vonatozás az európaiak egy részének Horvátországban. Ez minden EU-s állampolgárra vonatkozik, az alábbi kitételekkel. Bár a horvát vasúthálózat nem a gyorsaságáról híres, ennek ellére jó hír, hogy ingyen át lehet vonatozni Eszékre vagy akár a tengerhez.

A jogszabály az uniós polgárok alábbi csoportjaira vonatkozik:

  • Nyugdíjasok és 65 év feletti személyek
  • Gyerekek és diákok 18 éves korig
  • Horvátországban tanuló EU-s diákok
  • Európai OSI-kártyával rendelkező, fogyatékossággal élő személyek

A vasúti közlekedésben mindezt az utasok jogairól szóló európai rendeletek teszik lehetővé.

Hogyan működik?

A jegypénztárban vagy a kalauznál egy olyan személyazonosító okmányt kell bemutatni, amelyből megállapítható az életkor és az állampolgárság, vagy a státuszt megerősítő okmány (pl. diákigazolvány vagy fogyatékossággal élő személyek európai személyazonosító okmánya).