Címlap Gasztro Tömegnyomor n...

Tömegnyomor nélkül nyitott újra a pécsi vásárcsarnok hétfőn!

Ahogy arról a Pécs Aktuál is beszámolt, május 11-én, hétfőn a vásárcsarnok teljes területe megnyílik a vásárlók előtt a megszokott nyitvatartási rend szerint reggel 5 és délután 17 óra között.

Fontos szabály, hogy az épületben egyszerre legfeljebb 100 vásárló tartózkodhat, de a pécsi piacokra vonatkozó, május 5-én bevezetett rendelet értelmében az időseknek fenntartott vásárlási időkapu is megváltozott. A 65 évnél idősebbek reggel 9-től délelőtt 11 óráig vásárolhatnak majd.

Az árusoknak továbbá kötelező a szájmaszk és gumikesztyű használata, de a vásárlóknak is viselniük kell a maszkot, vagy kendőt, sálat. Az árusok előtt sorban állók kötelesek 1,5 méteres védőtávot betartani.

Kollégánk is ellátogatott hétfőn a vásárcsarnokba, mert kíváncsiak voltunk a pécsiek véleményére: