A pécsi önkormányzat két korábbi dolgozója is elhunyt a közelmúltban.
Dr. Ábrahám István 44 évnyi közszolgálat után vonult nyugdíjba, ebből 32 évet, egy teljes emberöltőt áldozott a pécsiek szolgálatára. 1999-től a referatúra – mai nevén városüzemeltetés – vezetője volt. Karrierje utolsó éveiben a tisztségviselői kabinet vezető főtanácsosaként dolgozott a városért. Ábrahám István Toller László polgármesteri referense volt. A posztból fakadóan kevés szabadidejében festett, az ecsettel is mesterien bánt – a Bagolyvár étteremben máig megcsodálhatók az általa festett ablakok.
Pap Dezsőt főleg a pécsi sport szerelmesei ismerhetik, sportesemények fáradhatatlan szervezőjeként. Hosszú éveken át dolgozott a Pécs Városi Sportszakszövetségek ügyvezetőjeként, az önkormányzatnál többek között a sportcsoportot, majd ennek megszűnése után a társadalmi kapcsolatok csoportot vezette.

(Forrás: Facebook/Péterffy Attila)




















