A PTE Általános Orvostudományi Kar déli, a Szigeti útra néző parkjának átépítése egy éve kezdődött. A terület nyitott köztérré változik, eltűnik a kerítés, és megszűnik az épület előtti parkoló, amit a jogosultak nehezen dolgoztak fel, pedig most egy igazán élhető közterülettel gazdagodik az egyetem és a város is.

„Olyan park kialakítását tűztük ki célul, ami a kari élet szempontjából az aulában pezsgő élet szabadtéri előterét testesíti meg, anyaghasználatában, az épített és természeti környezet eszközeiben pedig méltó egy ilyen nagy presztízsű intézményhez. Vonzó és hozzáférhető legyen, a benne elhelyezett funkciók a közösségi élet minden formáját támogassák, a növényzet által teremtett mikroklíma a nyári hőségben is élhető és kellemes környezetet teremtsen”- így ismertette egy éve a projektet Csaba Ders egyetemi főépítész, várostervező.

A megújuló déli parkot új közösségi funkciókkal is ellátják: egyéni és csoportos pihenésre, tanulásra és étkezésre is alkalmas köztéri bútorok kapnak benne helyet, valamint olyan zöld burkolatokat fognak használni, amelyek vonzóvá teszik a tér használatát. A térburkolat kapcsán időtálló, szépen öregedő kőburkolatban és szegélyekben gondolkoznak a tervezők, olyan eszközökhöz nyúlva, amelyek méltóak a pécsi orvoskar tömbjének kiemelt középületi státuszához.


Az épületet és a parkot már másodszor építik át. 1898-ra itt épült fel a Magyar Királyi Honvéd Tanuló és Nevelőintézet (ismertebb nevén a hadapród iskola). Tervezője Alpár Ignác, sokáig a legtöbbet alkotott magyar műépítésznek számított. Az épület 1965-ben kapta a mai jellegtelen szocialista formáját, ekkor költözött ide a Pécsi Orvostudományi Egyetem (POTE).
