A felújítás látványos szakaszához érkezett a Nemzeti Casino: a bontási munkák a végéhez közelednek, hamarosan pedig megkezdődik a mélygarázs kialakítása és az építkezés következő fázisa.
Az elmúlt hetekben elbontották a rendkívül rossz állapotú, a belváros arculatához sem illeszkedő, a szocializmus idején emelt épületszárny nagy részét. A bontás közben azonban valódi kincsek tárultak fel: előkerültek az eredeti épület gyönyörű boltívei, amelyek a leendő díszterembe vezetnek.
A tetőszerkezet elbontásával most különleges panoráma nyílt meg, de ez csak átmeneti állapot. A rossz állapotú tető helyére az eredeti tervekhez hű, méltó megjelenésű új tető kerül, emellett zöldtetőt is kialakítanak majd.
A megújuló épületkomplexum nemcsak építészeti érték lesz, hanem oktatási-közösségi tér is:
- több mint 300 tehetséges diák tanulhat majd itt,
- több mint 100 egyetemista számára biztosítanak kollégiumi férőhelyet,
- az épület és a zöld kert pedig nyitva áll majd a pécsiek és a baranyaiak előtt is.
A jelenleg is zajló bontási munkálatokról szóló videó IDE KATTINTVA érhető el.

















