Az évtizedek óta megszokott helyszínek mellett számos bevásárlóközpontnál és magánterületen lehet idén karácsonyfát venni, de a hazai termelőkből kevés van. Őket a vásárcsarnoknál, a Búza téren és a Domus parkolóban lehet megtalálni. A többi helyszínen dán, német, cseh, lengyel és osztrák fenyőt tudunk beszerezni. Az importfenyőket a vonalkód alapján könnyen be tudjuk azonosítani mobiltelefonnal.
A fenyők a bevásárlóközpontoknál a legdrágábbak, de ha ültetvényen szerezzük be, akkor már kétezer forintért is kapható lucfenyő. A környékbeli falvakban számos ültetvény van, ezek hirdetéseit megtalálhatjuk a közösségi oldalakon vagy a használt cikkeket hirdető oldalakon. Ha ilyen karácsonyfát szeretnénk, akkor érdemes a környékbeli falvak ültetvényein körülnézni, ahol akár még december 24-én is kiválaszthatjuk, hogy melyik fenyőt szeretnénk kivágatni. Kozármisleny, Szemely, Lothárd, Birján, Egerág, Pogány, Romonya, Szalánta – ezekben a falvakban több fenyőültetvény van, ahol az árusokhoz képest fél áron juthatunk karácsonyfához.
Termelői fenyő közterületeken:
Vásárcsarnok
Domus parkoló déli része
Nagy Lajos Király út-Bajcsy Zsilinszky Endre utca délkeleti része
Nagy Imre szervizút ( Földes Ferenc u 3. nyugati oldala)
Búza tér
Pálosok (Hunyadi út)
A vonalkóddal ellátott külföldi fenyőket már szeptember végén elkezdik kivágni, hűtőházakban tárolják november végéig, amikor hűtőkamionokban szállítják egyebek mellett Magyarországra, így többségük már szenteste elkezd hullani. Többségük dán, német, cseh, lengyel, osztrák ültetvényekről származik, ezért érdemes a friss fenyőt termelőktől vagy környékbeli ültetvényekről beszerezni.
A külföldi karácsonyfák szalagjain vonalkód van, az azonosításhoz csak egy vonalkódolvasó alkalmazást kell telepíteni a telefonunkra, amellyel egy gombnyomással kideríthető, hogy honnan származik a fenyő. Az alkalmazással azonosítható az ország, a fa magassága és az is, hogy első-, másod- vagy harmadosztályú-e az áru, és látható a nagykereskedelmi ár is.