78 éves korában elhunyt a PTE GYÁIG Deák Ferenc Általános Iskolájának egykori tanára és igazgatója, Haramach Gusztávné.
Éva néni, ahogy diákjai hívták, 1981-től történelmet tanított az egyetem akkori 2. Számú Gyakorló Általános Iskolájában, emellett osztályfőnökként is tevékenykedett, és szakvezető tanárként hallgatók sokaságát vezette be a tanítás rejtelmeibe.
Szakmai felkészültsége, a gyerekek szeretete, a kollégáival kialakított korrekt kapcsolata is hozzájárult ahhoz, hogy 1996-ban a tantestület őt választotta vezetőjéül. Kezdeményezésére indult el a 2003/2004-es tanévben gimnáziumi oktatásunk 3 párhuzamos osztállyal; javaslatára vette fel intézményünk Deák Ferenc nevét. Nyugdíjba vonulásáig, 2008-ig nagy odaadással, lelkesedéssel és szeretettel irányította a Deákot, amelynek eredményeként ismert és elismert iskolája lettünk a városnak. Hitvallásához – amely szerint „nagy szükség van toleranciára, kompromisszumkészségre és türelemre” – hű maradt egész pályafutása során. Halála fájó űrt hagy egykori tanítványaiban, hallgatóiban, kollégáiban, mindenkiben, aki ismerte és szerette őt
– közölte az oktatási intézmény.



















