Elhunyt Papp Béla, Pécs korábbi alpolgármestere.
Papp Béla 1952-ben született Pécsen, és hosszú időn át dolgozott a város fejlődéséért. 1990-ben önkormányzati képviselővé, majd 1994-ben alpolgármesterré választották. Városvezetőként több jelentős gazdaságfejlesztési kezdeményezés is – köztük a Pécsi Ipari Park létrehozása és a Pécs-Pogányi Repülőtér fejlesztése – a nevéhez fűződik.
A közélettől való visszavonulása után is aktívan tevékenykedett különböző önkormányzati cégekben, egészen nyugdíjazásáig.
Halálával a pécsi közösség egy elkötelezett, felelősségteljes és munkáját mindig városa iránti hűséggel végző embert veszített el.
Íme egy bemutatkozó riport 1998-ból:




















