Címlap Közélet Kiváló pécsi ...
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adományozta: a magyar kultúra nemzetközi jó hírét erősítő, sokoldalú és példaértékű szakmai munkája, a kulturális szakterület fejlesztésében játszott meghatározó szerepe, különösen a Római Magyar Akadémia képzőművészeti ösztöndíjprogramjának újraindítása érdekében végzett elkötelezett és eredményes tevékenysége elismeréseként Dr. Révész Mária Erzsébet miniszteri főtanácsadónak, Pécs korábbi alpolgármesterének, az egykori Külföldi Intézetek Igazgatósága vezetőhelyettesének.

Az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt és Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetéseket vehetett át Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter, Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkártól

Dr. Buda József orvos, a Pécsi Tudományegyetem professor emeritusa,

Dr. Csutak Adrienne szemész szakorvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai Központja Szemészeti Klinikájának igazgatója, egyetemi tanár, a Magyar Szemorvostársaság főtitkára.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr. Forrai-Werling Márta okleveles közgazdász, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Szak- és Továbbképző Központjának igazgatója,

Dr. Schwarz Attila idegsebész, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai Központja Idegsebészeti Klinikájának igazgatója, egyetemi tanár.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Borisz Jaksov, a Pécsi Balett korrepetitora, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum művésztanára;

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Gazsó Gyula Tibor, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja Stratégiai Igazgatóságának osztályvezetője.

A Magyar Érdemrend parancsnoki keresztje polgári tagozat kitüntetést kapta:

Dr. Kellermayer Miklós (képünkön) Szent-Györgyi Albert-díjas orvos, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem professor emeritusa az egyedi molekulamódszerek fejlesztése és alkalmazása, valamint a nanobiotechnológia területén folytatott kutatói és oktatói munkája elismeréseként.

Széchenyi-díjat vehetett át

Korinek László Dezső kriminológus, rendészettudós, akadémikus, aki 1946. május 25-én született Ácson.

1971-ben a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán (PTE ÁJK) karán szerzett diplomát. 1984-ben lett az állam- és jogtudományok kandidátusa (PhD), 1996-ban habilitált, 1998-ban lett a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora, 2007-től az MTA levelező, 2013-tól rendes tagja.

1971-től oktatott a PTE Állam- és Jogtudományi Karán, 1996-tól tanszékvezető egyetemi tanár, jelenleg professor emeritus. Vendégkutató volt Ausztriában és az NSZK-ban, 1998 és 2001 között a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen is oktatott.

1990-1991-ben a Belügyminisztérium rendészeti helyettes államtitkára, 1991-től két évig a Rendészeti Hivatal elnöke, 1993-tól 2019-ig a Belügyi Szemle főszerkesztője volt, 2019-től az Országos Kriminológiai Intézet tudományos tanácsadója. Megválasztották a Magyar Kriminológiai Társaság alelnökévé, a Magyar Rendészettudományi Társaság alapító elnöke, a Nemzetközi Büntetőjogász Társaság tagja.

Kutatási területe a bűnmegelőzés, a kriminológia, a viktimológia, a rendészet működése. Több mint 200 tanulmánya, tankönyve, öt önálló monográfiája jelent meg.

Díjai: Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje 1996), a Magyar Statisztikai Társaság Fényes Elek díja (2002), a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje (2003), a Magyar Kriminológiai Társaság Vámbéry Rusztem Emlékérme (2004), a Köz Szolgálatáért Érdemjel arany fokozata (2011), Simon Wiesenthal-díj (2011), a Magyar Érdemrend középkeresztje csillaggal (2015).

(Fotó: Koszticsák Szilárd)