
Eleinte még csak pár méteres szakaszon kötötték fel a karszalagokat, de az évek során egyre csak bővült a „díszlet”.
Hogy pontosan, ki vagy kik kezdték el ezt a hagyományt?
Erre a pontos választ nem tudni, de az biztos, hogy a bulizók nem igen hagytak alább ezzel a szokással. A szalagok nagyrészét már az időjárás fehérre koptatta, de most is látni még friss szerzeményeket. Van köztük koncertes, egyetemi bulis, de a város számtalan szórakozóhelyéről is találni „ereklyéket”.

Hogy ez mennyire szép látvány, és mennyire súrolja a szemetelés határát?
Nem a mi tisztünk eldönteni, de ezek biztos legalább annyit tudnának mesélni, mint a lakatok a Janus Pannonius utcában.
















