Címlap Közélet Nem szemét! A...

Nem szemét! A pécsi bulizók karszalagjaival van tele egy belvárosi kerítés

A híresztelések szerint kollégisták kezdték el ezt a szokást

Eleinte még csak pár méteres szakaszon kötötték fel a karszalagokat, de az évek során egyre csak bővült a „díszlet”.

Hogy pontosan, ki vagy kik kezdték el ezt a hagyományt?

Erre a pontos választ nem tudni, de az biztos, hogy a bulizók nem igen hagytak alább ezzel a szokással. A szalagok nagyrészét már az időjárás fehérre koptatta, de most is látni még friss szerzeményeket. Van köztük koncertes, egyetemi bulis, de a város számtalan szórakozóhelyéről is találni „ereklyéket”.

Körbe fonta a természet

Hogy ez mennyire szép látvány, és mennyire súrolja a szemetelés határát?

Nem a mi tisztünk eldönteni, de ezek biztos legalább annyit tudnának mesélni, mint a lakatok a Janus Pannonius utcában.

20 méteren át fűzték fel a partiarcok a szalagokat

Ön hogy van vele, jó pofa vagy inkább elszomorító?