Az önkormányzat tájékoztatása szerint
„a választási eredményre tekintettel, a közösségünkben érezhető igényre és a városban tapasztalható közhangulatra reagálva”
a városvezetés kezdeményezte, hogy a Biokom a közterületeken nemzeti lobogókat helyezzen ki.
A döntés mögött az a szándék áll – közölte a városvezetés, hogy „erősítsük a közösségi összetartozás érzését, és hangsúlyozzuk, hogy nemzeti jelképeink nem kisajátíthatók, hanem mindannyiunk közös értékei”.
„Fontosnak tartjuk, hogy ezek a szimbólumok visszanyerjék méltó helyüket a mindennapokban, és hozzájáruljanak identitásunk megerősítéséhez. A cél egyértelmű, arra kell törekednünk, hogy nemzeti jelképeink ne egyetlen politikai közösségekhez tartozzanak, hanem minden magyar állampolgárhoz”
– magyarázták.

















