Kőhegyi Csaba a Pécsi Köztemető vezetője, az Országos Temetkezési Egyesület és Ipartestület elnökségi tagja. Tavaly új feladatot vállalt: a Dél-dunántúli Temetkezési Egyesület elnökeként képviseli a térség szolgáltatóit.
Kőhegyi Csaba az elmúlt években sok szakmai beszélgetésen vett részt, ahol sokszor előkerült, hogy jó lenne, ha a régió hangja messzebbre hallatszana.
Egy térségi egyesületben pontosan tudjuk, ki milyen körülmények között dolgozik, milyen önkormányzati háttérrel, milyen gazdasági helyzetben. Ezek nagyon is számítanak
– fogalmazott új feladata kapcsán. Sokszor tapasztalja, hogy az országos döntések mögött nagyon komoly szakmai munka van, de azok hatása csak később érzékelhető a helyi szereplők számára, és a helyi problémák nem mindig jutnak el elég hangsúlyosan az országos fórumokra.
Ha ebben a két irányban tudok közvetíteni, akkor valódi értelme van annak, hogy több szakmai közösségben is aktív vagyok.
Szerinte a temetőüzemeltetés nem pusztán technikai vagy gazdasági kérdés, hanem bizalom, felelősség és méltóság kérdése is.
Az elmúlt időszakban a temető néhány projektje elismerésben részesült: 2023-ban a Rauch János sírkert-megújítási program keretében megújult temetői weboldal Városmarketing Gyémánt Díjat kapott, 2024-ben pedig maga a sírkertfelújítási programot díjazták Településfejlesztési Díjjal. Idén pedig a temető sírhelykereső fejlesztése kapott Városmarketing Gyémánt Díjat.
(További részletek a Magyarországi Temetőfenntartók és Üzemeltetők Egyesületének oldalán találhatók.)















