Felháborodott olvasó írt levelet szerkesztőségünknek, írásában méltatlankodva számolt be lakóhelyének közelében tapasztalt – általa borzalmas tartott – állapotokról. Rövid levelét változtatás nélkül közöljük.
„Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy még mindig vannak olyanok, akik rengeteg szemetet és bűzt hagynak maguk után, amikor távoznak valamely pihenőhelyről. A 21-es busz Szabadság úti megállójánál található, csendes helyen lévő padok vonzzák a hajléktalanokat és guberálókat, akik rendszeresen ott múlatják az időt – hol alkoholt vedelve, hol kajamaradékokat hajigálva. A kenyérdarabok persze vonzóak a galambok számára, ám látványuk nem idilli. A madarak a második képen éppen táplálkoznak az otthagyott zacskóból, amely mellett számtalan használt papír zsebkendő szúrja a szemet. Egyszerűen fel nem foghatom, hogyan lehet valaki ilyen igénytelen, trehány, nemtörődöm a környezetével. A hely ilyen állapotában egészségügyi szempontból is hagy kívánnivalót maga után, ráadásul a madarak is visszaszokhatnak, ha folyton etetik őket. Tudom, hogy a városban sok más hasonló helyszín van, ahol mindennaposak az ilyen problémlák, de itt, egy forgalmas helyen méltatlan, hogy ezzel a látvánnyal kelljen szembesülnöm. Jó lenne, ha a Biokom rendszeresen tisztítaná a padokat és környéküket.”
















