Címlap Közlekedés BL-döntő: A v...

BL-döntő: A vártnál kevesebb repülő érkezett Pogányba

Videó

A budapesti Liszt Ferenc Repülőtéren telt házat vártak, ezért több gépet irányították át vidéki reptereke. Csaknem 50 kisrepülő kért előzetes leszállási engedélyt a Pécs-pogányi repülőtérre, de végül csak 10 repülő érkezett pénteken és szombaton.

A Vistajetnek több lusxusrepülője is megfordult a repülőtéren, Amerikából, Angliából, Litvániából, Cirpusról, Montenegróból, Franciaországból és Spanyolországból jöttek a business repülők. A reptér így is szokatlanul forgalmas volt, sőt a repülőtér azzal is büszkélkedhet, hogy pénteken este megérkezett a repülőtér történetében az első gép Amerikából.

A VistaJet egy globális üzleti repülési cég, amelyet 2004-ben alapított a milliárdos Thomas Flohr, aki svájci milliárdos üzletember és amatőr autóversenyző. A cég óradij alapján üzemelteti járatait a világ különböző pontjai között. A kezdő ár óránként 3 millió forittól indul.

A repülő tulajdonosa Leonid Valentinovich Blavatnik, aki a Warner Music Group nagy részét, a magántulajdonban lévő  Access Industries-en keresztül birtokolja. Blavatnik – más orosz oligarchákkal együtt – első vagyonát az állami tulajdonú alumínium- és olajvagyon privatizációjából szerezte a Szovjetunió összeomlása után. Forbes 2025 áprilisában nettó vagyonát 26,5 milliárd dollárra becsülte, amivel a világ 75. leggazdagabb embere volt.

Sokan voltak kíváncsiak az érkező gépekre, szombaton kora délután néhány perc különbséggel jött repülő Londonból és Nizzából.