Az Aktív Magyarországér Felelős Államtitkárság támogatásával a pécsi vasútállomáson is megvalósult egy hiánypótló kerékpárosbarát fejlesztés: csúszásgátlós tolósínt szereltek fel a lépcsők mellé.
A fejlesztés célja, hogy a vasúttal utazó kerékpárosok könnyebben tudjanak közlekedni – a nehézkes cipekedés helyett mostantól gördülékenyen lehet mozgatni a bringákat a lépcsőkön.
A fejlesztés azért fontos, mert
- megkönnyíti a mindennapos ingázást vagy túrázást kerékpárral;
- segíti a környezetbarát közlekedési formák elterjedését;
- biztonságosabb és kényelmesebb megoldás a lépcsők használatára.
A fejlesztés a MÁV és a Magyar Kerékpárosklub együttműködésével valósult meg.
















