Címlap Közlekedés Jól járnak a ...

Az Aktív Magyarországér Felelős Államtitkárság támogatásával a pécsi vasútállomáson is megvalósult egy hiánypótló kerékpárosbarát fejlesztés: csúszásgátlós tolósínt szereltek fel a lépcsők mellé.

A fejlesztés célja, hogy a vasúttal utazó kerékpárosok könnyebben tudjanak közlekedni – a nehézkes cipekedés helyett mostantól gördülékenyen lehet mozgatni a bringákat a lépcsőkön.

 A fejlesztés azért fontos, mert

  • megkönnyíti a mindennapos ingázást vagy túrázást kerékpárral;
  • segíti a környezetbarát közlekedési formák elterjedését;
  • biztonságosabb és kényelmesebb megoldás a lépcsők használatára.

A fejlesztés a MÁV és a Magyar Kerékpárosklub együttműködésével valósult meg.