A Dél-dunántúli Motoros Egyesület immár 14. alkalommal szervezi meg Magyarország egyik legnagyobb motoros szezonnyitó rendezvényét Pécsen.
Mint minden évben, így idén is 1000-nél több motorost és több ezer érdeklődőt várnak április 12-én, szombaton az EXPO Center udvarán, ahol 10 órakor indulnak a programok. A motorok mellett kiállítók, baleset-megelőzéssel kapcsolatos gyermekprogramok, színpadi beszélgetések és koncertek színesítik a rendezvényt. Az esemény csúcspontja a 14 órakor kezdődő felvonulás, amely több mint fél órán keresztül tart a városban.
Az esemény fő célja a motorosokat éríntő balesetek számának csökkentése, egyfajta figyelemfelhívás a motoros szezon kezdetén.
















