Nyilvánosságra hozta az EMMI azokat a többlettámogatásokat, amelyeket különféle előadóművészeti szervezetek között osztott szét, összesen több mint egy milliárdot. Pécsre is bőven jutott a pénzből, itt valamivel több mint 165 millió forintot kapott a:
- Bóbita Bábszínház Nonprofit KFt. (50 000 000 ft)
- Pécsi Balett Nonprofit Kft (40 000 000 ft)
- Pannon Filharmonikusok (10 000 000 ft)
- Moravetz Produkció Közhasznú Nonprofit Bt (10 000 000 ft) (Moravetz Levente lett az a POSZT egyik ügyvezetője, miután a pécsi városvezetés őt jelölte a cégbe – a szerk.)
- Pécsi Harmadik Színház Nonprofit Kft (30 000 000 ft + 6 200 000 ft)
- Apolló Kulturális Egyesület (6 477 000 ft + 3 525 000 ft)
- MISINA KULTURÁLIS-, ÉS TÁNCEGYESÜLET (6 000 000 ft)
- MárkusZínház Közhasznú Alapítvány (3 000 000 ft)

Arról egyelőre nincs újabb hírünk, hogy a pécsi önkormányzat mikor tud megegyezni a kulturális tárcával az idei év finanszírozásáról. Ez azonban mielőbb indokolt lenne, hiszen komoly bajban van a színház és a Zsolnay Örökségkezelő is.



















