Örömmel újságolta 1924-ben a Dunántúl napilap, hogy akár öt órát is tölthetünk a fővárosban úgy, hogy reggel indulunk és este már a saját ágyunkban térünk nyugovóra. Ez akkor nagy szám volt!
A Pécs-Budapest vasútvonal 1883-ben lett teljes, akkor egy egész napot vett igénybe az utazás, ami Pécsről a fővárosig 9 és fél órás, a vonatok átlagsebesség mindössze 30 km/h. volt. 40 év alatt annyit fejlődött a technika, hogy 1924-re már hat és fél órára zsugorodott a mentidő. Ekkor döntött úgy a MÁV, hogy változtat a menetrenden, és beiktat egy korai és egy késői vonatpárt, hogy ne kelljen a fővárosban vagy hálókocsiban éjszakáznia az utasnak.
„Budapest felé ezután naponta négy vonatpár közlekedik. A gyorsvonat későbben indul, de van egy korai személyvonat úgy, hogy akinek csak néhány óraidolga van Budapesten, még aznap este Pécsett lehet és nem kell szállodára költenie. Forgalomba kerül egy új személyvonat is Pécs és Budapest között. Indulni fog Pécsről 5 óra30 perckor, Budapestre ér 11 óra55 perckor.”
A korai és késői vonatok miatt a pécsi villamos vonalakon is új járatokat vezettek be, melyekre sokkal drágább volt a jegy, bérlt és egyéb kedvezményt nem lehetett igénybe venni. A korai vonat bevezetése miatt az állomás vendéglője is korábban nyitott.
„Az utazó közönség figyelmébe. Az utazó közönség szíves figyelmét ez után is felhívjuk arra, hogy Mojzes Ferenc vasúti vendéglősnél a reggel 5 óra 30 perckor induló vonat utasai finom reggelit vacsorát kaphatnak. Ezenkívül az összes érkező és induló vonat utasai bármikor kitűnő értkezeshez juthatnak a vasúti vendéglőikben.”
Ebben az évben már fürdővonat is indult Siófokra, de azt az utat nem letett egy nap alatt megjárni, visszafele hálókocsira volt szükség.
„Vasárnap és ünnepnapokon közvetlen csatlakozást kap Fonyód felé, ahova 11 óra 28perckor érkezik. A fürdővonat visszafelé Fonyódról 19 óra 32 perckor indul és ezzel másnap reggel 7 óra 20 perckor lehet Pécsre visszaérkezni.”
Akkoriban még közvetlen vonattal utazhattunk Pécsről Szabadkára, Bécsbe, Berlinbe, Belgrádba, Szófiába és Thesszalonikibe.